Няма бяс във Варненско

Няма бяс във Варненско

Няма бяс във Варненско

Няма бяс във Варненско

Няма установени случаи на бяс по животните във Варненско. Това стана ясно от последното заседание на общинската епизоотична комисия, съобщи зам.-кметът по здравеопазването д-р Лидия Маринова, цитирана от общинската информационна служба.
На срещата е била разгледана Националната програма за контрол и изкореняване на болестта бяс на територията на Република България, която е в сила до края на годината. Тя предвижда два пъти годишно да бъде провеждана ваксинация на лисици на територията на страната, като в региона се обхванат 158 населени места, или 76 400 примамки за всяка ваксинация.
Първата кампания на разпръскване на ваксиналната примамка със самолет  бе през април – май, предстои втора – от 15 октомври до 15 ноември.

Новини

Коментари

Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата