Въвеждат вечерен час за бежанците

Бежанците да се контролират, ако трябва - и да се преброяват, казва шефът на Държавната агенция за бежанците Никола Казаков.

Въвеждат вечерен час за бежанците

Възстановява се вечерният час във всички центрове за временно настаняване в страната, като през зимните месеци бежанците не трябва да напускат лагерите след 20 часа, а през лятото часът се удължава до 22.00.

Това съобщи председателят на Държавната агенция за бежанците Никола Казаков, цитиран от Дарик.

Казаков поясни, че по време на предишния му мандат също е имало вечерен час, но не е ясно какви са причините той да отпадне по време на председателството на Николай Чирпанлиев.

 
 

От следващата седмица със заповед на председателя на Агенцията за бежанци ще бъде въведен вечерен час за всички, намиращи се в центровете за временно настаняване, като през зимата ограничението е до 20 часа, а през летните месеци до 22 часа, заяви Никола Казаков.

„Ще има ограничение, трябва бежанците да се контролират, ако трябва - и да се преброяват. Но ние трябва да имаме отчет на хората, които са в центровете", добави той.

Междувременно днес беше подписано споразумение за сътрудничество между Държавната агенция за бежанците и 14 неправителствени организации, които подпомагат лагерите с храна и предмети от първа необходимост.

Коментари

Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата