IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Начало
10:05 | 6 август 2016
Обновен: 08:07 | 31 март 2025

Червен индекс за пожари е обявен за 12 области

Жълт код за жеги, температурите ще стигнат 37°С

По материала работи: Слав Велев
Червен индекс за пожари е обявен за 12 области

Обявен е жълт код за високи температури в 12 области от страната за 6 август, сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

 

Областите, за които важи жълтият код са: Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Русе, Стара Загора, Пловдив, Хасково, Пазарджик и Благоевград. Там времето ще бъде горещо с максимални температури около и над 35 градуса.

 

Според прогнозата на НИМХ днес отново ще бъде предимно слънчево. След обяд над западните райони ще има временни увеличения на облачността, но ще бъде почти без валеж. Ще духа слаб, в източната половина от страната – до умерен вятър от изток-североизток.

 

Максимални температури между 32° и 37°, в София около 32°.

 

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максимални температури 29°-31°. Температурата на морската вода е 27°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

 

Над планините ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност. Само на отделни места ще превали за кратко. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде 26°, на 2000 метра около 18°.

 

В 12 области от страната е обявен червен индекс на пожароопасност. Той важи за областите Плевен, Велико Търново, Русе, Разград, Силистра, Добрич, Ямбол, Хасково, Кърджали, Пловдив, Стара Загора и Шумен.

 

В останалата част от страната важат оранжевият, жълтият и синият индекс за пожароопасност.  Възможни са пожари и в областите: Варна, Бургас, Търговище, Ловеч, Габрово, Пловдив, Пазарджик и Благоевград.

 

dnes.bg

 

Коментари

Новини Варна