IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Начало
11:46 | 17 декември 2016
Обновен: 10:34 | 11 юни 2025

Според областния управител на Шумен Донка Иванова хората от с. Хитрино имат най-голяма нужда от хранителни продукти

Хора от страната предлагат своите къщи за настаняване на пострадалите жители от Хитрино

По материала работи: Борис Проданов
Според областния управител на Шумен Донка Иванова хората от с. Хитрино имат най-голяма нужда от хранителни продукти

Според областния управител на Шумен Донка Иванова хората от с. Хитрино имат най-голяма нужда от хранителни продукти. 
   

Важното е да сме информирани, за да вземаме правилните решения, каза Иванова в отговор на въпрос на репортер на БТА преди заседанието на Обществения съвет на Хитрино. Той заседава в съседното село Тимарево. 

   

Иванова обясни на хората, че е при тях, за да ги информира какви помощи могат да им бъдат предоставени и дали имат нужда от тях. 
   

До момента са доставени завивки, матраци, много дрехи, заявени са безплатни изследвания за хора с кардиологични проблеми,  както и безплатна рехабилитация в Несебър.  
   

Областната администрация в Русе е заявила желание да подпомогне финансово едно семейство за дете, а в съседно село има безплатни лекарства, превързочни материали, обезболяващи. 
   

Хора от страната предлагат своите къщи за настаняване на пострадалите жители от Хитрино, обясни Иванова. 
   

Български предприемач е поел ангажимент да възстанови една от разрушените къщи в селото, а много други помощи от цялата страна са изпратени за пострадалите, беше съобщено на заседанието на обществения съвет. 
   

Общественият съвет е създаден, за да разпределя даренията и средствата за пострадалите. Председателят му Севджан Акив каза пред репортер на БТА, че продължава да се раздава храна за пострадалите - в Шумен и чрез кметовете на населените места, където има настанени засегнати. Към момента пет семейства искат да бъдат настанени в доставените фургони. 
   

Секретарят на кметството на Хитрино Емине Юзеир каза за БТА, че в дарителската сметка, разкрита от общината, до момента са събрани около 271 хиляди лева. Тя уточни, че на заседанието на обществения съвет е обсъдено, с цел да няма финансови злоупотреби със средствата, пари за възстановяване на къщи да се дават, след като е направен ремонт. За да бъдат отпуснати парите, ще трябва да има издаден протокол и решение на Общинския съвет, обясни Юзеир.

 

Четете още В операцията в Хитрино са участвали 771 служители на МВР 17 декември

Коментари

Новини Варна