90 непълнолетни момичета от Варна и областта на възраст от 14 до 18 г. са станали майки през периода 1 януари – 30 септември 2013 г. Само за 5 от бебетата е имало риск от изоставяне. Това стана ясно на регионална кръгла маса „Превенция на изоставянето и ранна интервенция за деца с увреждания“, която се проведе днес във Фестивалния и конгресен център. От изнесените данни стана ясно също, че няма родилки под 14 г., най-младата е на 14 г. Новородените в риск от изоставяне от пълнолетни майки за периода са били 57. Най-много – 52, са се появили на бял свят в АГ болницата.
Прави впечатление също, че голям брой бебета не са били припознати от бащите им. От 146 деца, родени от непълнолетни майки или в риск от изоставяне, 82 са записани на имената на майките си.
Кръглата маса бе по европроект на Държавната агенция за закрила на детето, чиято цел е да подпомага извеждането на изоставените деца от институциите.
Луиза Каспарян, шеф на общинския отдел „Социални дейности и жилищна политика“, поясни, че социалната програма на Варна предлага 45 услуги, 19 от които са за деца в риск. Над 80% от дейностите се изпълняват от неправителствени организации и търговски дружества, добави тя.
90 бебета са родени от непълнолетни майки
90 бебета са родени от непълнолетни майки
18.06.2014 | 18:28 ч. Обновена: 23.06.2025 | 08:35 ч.
0

90 бебета са родени от непълнолетни майки
Новини
-
Путин обяви пред Тръмп, че Русия няма да се откаже от целите си в Украйна
-
Има загинал при инцидент във военния завод "Арсенал" в Казанлък
-
Холивуд потъна в скръб! Почина Майкъл Медсън
-
Дават пристанище "Варна" на концесия
-
Оставиха зам.-кмета на София Барбутов в ареста
-
Григор Димитров е в третия кръг на "Уимбълдън"
Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари