Франция затяга сигурността по летищата

Франция затяга сигурността по летищата

Франция затяга сигурността по летищата

Франция затяга сигурността по летищата

Франция ще откликне на призива на Вашингтон за затягане на сигурността по летищата, обслужващи американски полети, по-специално Роаси и Орли в Париж, пише в. "Фигаро".
Американски експерти подчертава, че има риск от действия на камикадзета, които ще използват нови неоткриваеми експлозиви. Един от експертите Джеф Прайс твърди, че става дума за неметален продукт, вероятно течен и посочва, че по време на полетите и малко количество е необходимо, за да се предизвика силен взрив заради декомпресиране на самолета.
Стотици хиляди пътници ще бъдат засегнати от мерките по време на летните си отпуски. Засега Главната дирекция на гражданското въздухоплаване препоръча на пътниците, които ще пътуват отвъд Атлантика, да се явят достатъчно рано на аерогарите, за да избегнат закъснения и неприятности.
Френските авиационни власти засега пазят в тайна новите мерки, които ще бъдат взети, но източник от министерството на вътрешните работи посочва, че мерките вероятно ще бъдат представени в детайли на 9 юли, когато правителството ще представи проект на закон за борба с тероризма, пише  БТА.
Въпросът е дали затягане на мерките ще спре инциденти в самолетите, посочва френското издание. На 3 юли например французин успял да се качи в самолет на парижко летище, въпреки че нямал билет. Точно на този ден медиите за първи път съобщиха за американския призив за затягане на сигурността по летищата, обслужващи американски полети.

Новини

Коментари

Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата