Вносът на хранителни продукти в Луганск е прекратен, съобщава радио Гласът на Русия. На пазарите и в магазините сега се получава само хляб, съобщиха в градския съвет.
Вчера премиерът на самопровъзгласилата се Луганска народна република Марат Баширов заявил, че републиката е заплашена от хуманитарна катастрофа - една трета от Луганск няма електричество, в месокомбината не работят хладилниците, в града няма мляко, за производството на хляб вече използват запаси от зърно, които били приготвени за зимата.
От 28 юли е прекратено обеззаразяването на водата от Айдарското водохранилище, сега в домовете постъпва техническа вода, която не е годна за пиене. По прогнози, след 10 дни запасите от питейна вода в града ще свършат.
Луганск остава без хранителни продукти
Луганск остава без хранителни продукти
31.07.2014 | 14:28 ч. Обновена: 23.06.2025 | 12:15 ч.
0

Луганск остава без хранителни продукти
Новини
-
COVID се завърна във Варна
-
Разследват сина на норвежката престолонаследничка в серия изнасилвания и около 20 други престъпления
-
Потребители от социално заведение обновиха парк „Борисова градина“ в "Галата"
-
Обратно вкъщи: Великобритания отказва убежище на украинците
-
Спипаха мъж от Константиново с дрога във Варна
-
Какво ще бъде времето в събота?
Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари