Цветан Василев е арестуван в Белград

Цветан Василев е арестуван в Белград

Съдът не даде ход на делото "Цветан Василев"

Съдът не даде ход на делото "Цветан Василев"

Банкерът Цветан Василев, който е обявен за издирване от Интерпол, се предаде днес в Белград на Управлението на криминалната полиция, която е била по петите му, пише на сайта си сръбският в. „Блиц“.
Съпроводен от адвокат, около 11 часа местно време Цветан Василев е отишъл в Управлението на криминалната полиция на Сърбия в Нови Белград, където се извършва задължителната проверка на самоличността.
След това ще бъде отведен в съда, където съдия ще му определи мярка за задържане съгласно бюлетината на Интерпол.
Сърбия е получила съобщението от България, че Василев е издирван, на 15 септември, посочва изданието.
Цветан Василев беше обявен за издирване през юли, след като прокуратурата му повдигна обвинение за присвояване в особено големи размери, припомня dnes.bg. За мажоритарния собственик на КТБ бе издадена европейска заповед за арест. Той беше обявен за издирване и чрез международната полицейска организация Интерпол.

Коментари

Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата