16:00 | 12 април 2014
Обновен: 10:03 | 21 април 2024

"Скиорите" изпързаляха "моряците" във Варна

Денислав Коцев вярва в медала

Рилски спортист прекъсна серията си от три мача без победа в Националната баскетболна лига, надигравайки един от лидерите в шампионата Черно море - Порт Варна с 86:79 като гост. За последно Йордан Бозов и компания бяха печелили на 9 март, когато надиграха Черноморец. След този успех Рилецо вече има 9 победи и 12 загуби и остава на шеста позиция във временното класиране, докато "моряците" са с баланс от 14 победи и 8 поражения и изпускат второто място в подреждането. При успех на Левски над Ямбол утре те ще станат четвърти и до края на редовния сезон ще е трудно да минат пред "сините". В следващия кръг на 16 април (сряда) Рилецо гостува на Ямбол, а Черно море ще почива.

"Скиорите" взеха контрол над мача още в първата четвърт, когато се откъснаха напред с 16:6 след силна серия от 14-4, а в края на тази част авансът им бе 22:17. Варненци се съвзеха  и постепенно настигнаха съперника, а след малко повече от 15 изиграни минути дори поведоха в резултата с 32:33. Последваха няколко равенства, преди Рилски, воден от Джъстин Грей отново да вземе превес и да се оттегли на почивка при 43:38. Играчите на Росен Барчовски нанесоха удара си в третата част, когато отново дръпнаха в резултата, а след това не позволиха на домакините да се върнат в мача. След 30 минути преднината на Рилски спортист бе 11 т. - 66:55. В началото на последната четвърт Рилецо поведе с цели 17 т. - 75:58 след само 3 изиграни минути. Последва щурм на варненци, които се доближиха на 82:75 след тройка на Кандич 30 секунди преди сирената, но силите им не стигнаха за повече и победата бе за Рилски с 86:79.

Американският гард Джъстин Грей бе най-резултатен за победителите с 25 т., а добави и 5 борби и 4 асистенции. Шон Барнет се отчете с 19 т. и 7 борби, а силно се включи Станислав Ваклинов с 11 т. и 4 борби.

За домакините с дабъл-дабъл от 20 т. и 19 борби бе Милян Пупович, а с 16 т. и 7 асистенции е Педжа Стаменкович.