11:16 | 8 април 2014
Обновен: 02:46 | 20 април 2024

Бивш общински шеф стана №1 на рали-рейд

Бивш общински шеф стана №1 в „Офроуд Варна 2014”

Общо 153 състезатели от България, Гърция и Турция взеха участие в най-голямото за годината офроуд състезание в България - "Кърджали 4х4 офроуд празник". Стартовете в трите категории ATV/MOTO, рали-рейд и трофи са първи кръгове на националните шампионати на България.
Отборът на „Крейзи фокс Гочев” (Варна) се нареди сред водещите тимове. В клас Т1 призовата тройка окупираха Мартин Маринов, Руси Трифонов и Бойко Кашов. В клас Т3 титлата отиде при собственика на клуба Николай Гочев (бивш шеф на общинското предприятие „Спортни имоти”), вицешампион е Мартин Гочев (големият син на Гочев, бивш картинг състезател), а бронзов медалист стана новото попълнение Стоян Стоянов.
Припомняме, че Николай Гочев и Митко Боевски миналата година спечелиха „Нетуърк офроуд” (Русе), след като станаха лидери още след първия състезателен ден. Тандемът има дори амбиции да стартира в рали „Дакар”.
Иначе в Кърджали най-младите участници бяха по на 15 г. - Иван Митков от Хасково с мотор и Иван Генчев от Търговище с АТV, а най-възрастният 57-годишният Ненчо Стефанов от Габрово с мотор.