18:36 | 6 април 2014
Обновен: 07:24 | 21 април 2024

Случаен гол лиши "Морето" от точки на "Герена"

По материала работи: Борис Проданов

Левски и Черно море завършиха при резултат 1:0 в среща от петия кръг на плейофите на стадион "Георги Аспарухов". Даниел Димов отбеляза великолепен гол с шут от 27 - 28 метра. Халфът отказа да се радва от уважение към бившия си тим. Още в 35-ата секунда Валери Домовчийски се откъсна, след което преодоля Белаид и стреляя, но Горан Блажевич изби. В осмата минута Божинов стреля от фаул, но Георги Китанов спаси без проблем.
В 28-ата минута Христо Ристосков не даде чиста дузпа за гостите. Блажевич повали в малкото наказателно поле Домовчийски, който се опитваше да го преодолее.
Домакините оставиха изцяло инициативата на "моряците", които в 62-ата минута чрез Домовчийски можеха да изравнят, но той стреля слабо. Рафаел Бастос замени Радослав Цонев в 65-ата минута, а Домо поради травма бе заменен от Иван Коканов веднага след това. Блажевич трябваше да се намесва на два пъти с крак преди Божинов да излезе за сметка на Димитър Макриев в 70-ата минута. Бекир Расим се появи в игра на мястото на Даниел Георгиев в 75-ата минута.
В 83-ата минута резервата Бекир Расим изведе Бакари зад защитата, но Блажевич го изпревари и с глава изчисти в тъч. Малко по-късно Еденилсон с едно докосване осигури добра позиция за удар на Георги Божилов, но той избърза да стреля от въздуха и го направи много неточно.
Левски – Черно море 1:0
Голмайстор: Д. Димов (17)
Левски: Блажевич, Крумов, Чмовш, Белаид, Старокин, Д. Димов, Гаджев (60 – Ангелов), Р. Цонев (66 – Бастос), Рамос, Мисяк, Божинов (70 – Макриев)
Черно море: Китанов, Александров, Станчев, Ж. Атанасов, Венков, Георгиев (76 – Расим), Еденилсон, Окоро (71 – Д. Атанасов), Божилов, Бакари, Домовчийски (67 – Коконов)
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони: Старокин, Бастос, Д. Димов; Бакари