15:59 | 23 март 2014
Обновен: 09:25 | 21 април 2024

ЦСКА трудно оцеля на „Тича”

По материала работи: Борис Проданов

Мач №100 между „Черно море” и ЦСКА предложи обичайното за гостуванията на „червените“ на „Тича“ - здрава битка, много единоборства. И завърши 0:0.

От 6 г. „червените” не успяха вземат повече от точка във Варна. За 5-ти път в този период двата състава правят нулев „хикс”. В първата фаза, ЦСКА и „Черно море” стигнаха до същия резултат в началото на първенството, а след това „моряците“ биха с 2:1 на свой терен.

Точните удари към двете врати не бяха много, а за ЦСКА най-сериозните положения се откриха пред капитана Емил Гъргоров.

В 17-та минута след късо разиграване от корнер, топката бе центрирана във вратарското поле, Божилов, Котев и Бакари не успяха да отправят удар към вратата, и Чочев трудно изби и прекрати опасността за гостите.

В 34-ата минута арбитърът Александър Костадинов подмина без свирка ситуацията, когато след удар на Бакари, много силен, отдясно по атаката на ЦСКА, топката рикошира в Ивайло Чочев. „Черно море” претендираше за игра с ръка, но кълбото по-скоро удари халфа в лакътя.

"Армейците" осъществиха натиск в последните десетина минути от полувремето, но два удара - на Чочев и Гъргоров - бяха най-опасното за Китанов. Интересни моменти сътвориха пред вратата на домакините Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич в началото на второто полувреме, без да променят статуквото.

Влизането на Иван Коконов още раздвижи малко играта на „Черно море”, а ЦСКА успя да осъществи лека преса към 70-ата минута.

Бакари на 2 пъти успя да се вклини в защитата на "червените" в 72-ата и 73-та минути, и имаше успех във втората ситуация. При нея Джаксън Менди закачи Бакари в наказателното поле и реферът свири логична дузпа за „Черно море”.

Бакари не изведе варненци напред. Той уцели гредата, а след това нито той, нито Живко Атанасов успяха при добавката.

В последния четвърт час, ЦСКА опита да направи нещо, но „моряците” не се дадоха и се стигна до 0:0.

"Черно море" – ЦСКА 0:0

"Черно море": Китанов, С. Александров, Котев, Ж. Атанасов, Венков, Паланков, Бергонси, Окоро (62 - Коконов), Бакари (85 - Расим), Божилов, Домовчийски (75 - Д. Атанасов)

ЦСКА: Мболи, Попов, Менди, Крачунов, Фо-Поре, Чочев (83 - Маркович), Янчев, Милисавлевич, Ив. Стоянов (58 - Тони Силва), Гъргоров, Ди Вани (76 - М. Петров)

Съдия: Александър Костадинов

Жълти картони: Бакари, Божилов, Коконов, Бергонси; Менди, Крачунов