Начало
11:45 | 19 март 2014
Обновен: 21:38 | 15 април 2024

Борба и плуване покориха анкетата за февруари

Борецът Леонид Базан от „Черноморски сокол” спечели приза „Спортист на Варна” за февруари. Базан успя да се добере до първо място на международния турнир „Дан Колов/Никола Петров” в кат. до 74 кг в свободния стил. По този начин той грабна специалния пояс „Дан Колов”. На церемонията по награждаването присъства треньорът му от Варна – легендата от тепиха Иван Янков.
След 38 г. чакане Варна отново има носител на пояса “Дан Колов”. За последно варненски борец спечели голямото отличие през далечната 1976 г., когато имено Иван Янков стана №1, след като победи на финала поляк.
За отбор на февруари бе определен клубът по плуване „Астери” с главен треньор Гергана Василева. КПС „Астери” стана първи на ДП за момичета и момчета със спечелените общо 20 медала.
Призът за №1 на варненското спортно училище „Г. Бенковски” заслужи плувкинята Василики Кадоглу. Тя записа 3 национални рекорда - 200 м. св.стил, 100 и 200 м съчетано, спечелвайки общо 9 първи места на шампионата. Тя е състезател на КПС „Астери”.
„Искам да благодаря на всички, които ме подкрепят. На държавното бихме много клубове. Имам покрити вече 7 рекорда за 12-годишни, въпреки че съм на 11. Вървя по утъпкан път. Сестра ми Георгия винаги ме подкрепя”, каза Василики Кадоглу.
Друга представителка на плувната школа във Варна - Йоана Димова стана първа в онлайн анкетата на сайта „Спортист на Варна” с 30,16 %. Йоана е състезател на КПС „Аква спорт” с треньор Стефан Георгиев. Тя спечели 4 златни медала на ДП по плуване за деца до 12 г.