Начало
12:01 | 17 февруари 2014
Обновен: 23:17 | 20 април 2024

И „Черно море” се изяви в атлетиката

Добричката зала „Добротица” прие националния шампионат за момчета и момичета под 16 г. и за юноши и девойки младша възраст.
Варненските момичета и девойки – възпитанички на спортен клуб „Черно море – Атлетик” с треньори Иванка и Георги Тихови завоюваха най-престижните отличия под аплодисментите на приятели на леката атлетика от страната и чужбина.
Младата надежда на клуба – 12-годишната Елена Георгиева убедително спечели трибоя за момичета до 14 г. и грабна златото с постигнати 200 т. и с резултати по дисциплини както следва: 60 м - 8,32 секунди; скок на дължина - 4,52 м; 600 м - 1:46,51 минути.
Особена радост донесе Зорница Нейкова, която стана първа на дисциплината 200 м с резултат 26,50 секунди и втора в дисциплината 400 м (61,03 секунди).
На девойки младша възраст Ева Спасова спечели сребърен медал на 200 м - 26,65 секунди.
Венец на успехите за варненки беше спечеленото първо място на щафетата за момичета до 16 г. - 4х1обиколки и време 1:52,00 минути.
Златните медали отидоха при Зорница Нейкова, Йоанна-Антоанета Гроздева, Веселина Димитрова, Елена Георгиева.