Начало
11:37 | 17 февруари 2014
Обновен: 03:32 | 24 април 2024

Нови плувни успехи за варненци

Четири златни медала спечели най-добрата плувкиня на СК”Аква спорт” (Варна) Йоана Димова (треньор Стефан Георгиев) на завършилото държавно лично-отборно първенство за деца на 12 г. Шампионатът се проведе на НСБ „Спортпалас” край Варна . Участваха 205 деца от 35 клуба от цялата страна.
Преди началото на надпреварата всички деца преминаха през ситото на квалификацията. Напред продължиха само тези от тях, които преминаха задължителната дисциплина от 400 м свободен стил за определеното от Българска федерация плувни спортове време.
Времената (50 м свободен стил – 29,41 секунди; 200 м съчетано – 2,40,08 минути; 100 м свободен стил – 1,05,42 минути; 100 м делфин – 1,14,66 миунти), с които Йоана Димова постигна победите си, са повече от впечатляващи, а изключително оспорваната надпревара при спечелването на всеки един от тях ги прави още по-ценни.
Младите плувци на "Траяна" станаха първи в класирането по медали, както и подреждането по точки. Малчуганите от Стара Загора. спечелиха 19 медала, от които 6 златни. Техни подгладници са "Етър 2000" (Велико Търново) с 8 отличия, от тях 5 златни и "Вихрен" (Сандански) също с 8 медала, от които 5 титли. В класирането по точки "Траяна" са на върха със 134,48 т., следвани от ПСК "Черно море" (114,39) и "Вихрен"(Сандански) с 91,83 т.