Начало
14:08 | 16 февруари 2014
Обновен: 21:42 | 15 април 2024

Хърделист(к)и от Варна и Пловдив №1 в републиканското

Елена Митева (“Суперспорт” – Варна) и Виктория Тенчева (“Локомотив” – Пловдив) са новите шампионки на страната ни на 60 м с пр. при девойките старша възраст и при жените. Двете триумфираха в двата финала в дисциплината по време на първенствата в зала “Добротица” в Добрич.
Митева изпревари конкурентките си при жените с време 8,75 секунди и беше единствената във финала с постижение от под 9 секунди. Катя Иванова (КЛАСА), която беше №1 през 2013 г., стана този път втора с 9,02 секунди. В пресявката Иванова също бяга под 9 сек – 8,93 секунди. Бронзът спечели вицешампионката на 60 м Йорданка Иванова (“Евър” - Варна) – 9,18 секунди.
При девойките Тенчева беше безапелационна с 8,95 секунди – резултат, който я нарежда втора и сред жените. Деница Добрева (ЦСКА) спечели среброто с 9,71. Никол Николова (“Атлетик” – София) се нареди трета с 9,84 секунди.
Златко Лефтеров (“Евър” – Варна) пък отново е шампион на България, след като пропусна 2013-а заради операции от херния. Той финишира като №1 на 60 м с пр. на националния шампионат за мъже и жени в зала “Добротица” в Добрич. Варненецът спря хронометъра на 8,17 секунди за победата на финала. Второто място зае Милен Вълканов (“Берое” – Стара Загора) с 8,30 секунди, а трети стана Цветомир Киров (“Лудогорец” – Разград) – 8,41 секунди. Във всички възрасти "Евър" завоюва 6 златни медала, 1 сребърен, 3 бронзови, 3 четвърти места.