05:04 | 25 юни 2014
Обновен: 10:12 | 18 април 2024

Колумбия разби Япония и продължава да мечтае

По материала работи: Златина Добрева

Колумбия показа феърплей и разби Япония с 4:1 в среща от Група С на Мондиала. Южноамериканците изиграха силен мач, макар и в доста моменти да отстъпваха инициативата.
Куадрадо реализира от дузпа в 17-ата минута, а в самия край на полувремето Оказаки изравни за японците.
Все пак южноамериканците стигнаха до успеха след два гола на Джаксън Мартинес и едно попадение на Хамес. Нападателят на Порто се разписа в 55-ата и 83-ата минути след две асистенции именно на Родригес, който пък вкара страхотно попадение в 90-ата минута.
След този сблъсък колумбийците финишираха като лидери в своята група с актив от 9 точки - 3 победи след 3 изиграни мача.
На 1/8-финалите Колумбия ще срещне Уругвай, а Япония пък ще си ходи у дома, след като отпадна.