18:03 | 5 юли 2014
Обновен: 19:06 | 20 април 2024

Аржентина изрита безидейната Белгия

По материала работи: manager

С ранен гол на Гонсало Игуаин Аржентина победи Белгия с 1:0 и се класира на полуфиналите на световното първенство.
Нападателят на Наполи, който бе в отчайваща форма от началото на турнира направи най-силния си мач досега. Той откри резултата още в 8-та минута, когато показа страхотен реализаторски инстинкт и с мигновен удар заби топката покрай Тибо Куртоа.
До края на мача Аржентина контролираше събитията на терена, а Белгия така и не можа да наложи някакъв натиск и да стигне до чисти голови положения. Изпитаната досега стратегия на Марк Вилмотс да вкарва острота със силни смени през второто полувреме не даде резултат този път.
Особено разочароващо бе представянето на звездата на тима Еден Азар, който игра толкова слабо, че бе заменен четвърт час преди края.
Аржентина от своя страна също не се възползва от открилите се пространства в защитата на съперника. Гонсало Игуаин удари напречната греда след една самостоятелна акция, а в допълнителното време Лео Меси направи уникален пропуск сам срещу вратаря.
Това обаче не се оказа фатално и Аржентина се класира на полуфинал, където ще играе срещу победителя от Холандия и Коста Рика.