Начало
18:11 | 26 юли 2014
Обновен: 19:29 | 19 април 2024

"Лудогорец" оцеля на "Тича" [+МНЕНИЯ]

Очаквано Лудогорец не успя да победи Черно море в мач от 2-ия кръг на "А" група. Мачът, който се проведе на стадион "Тича" във Варна завърши 0:0. По този начин българският шампион записа трети мач без победа, след като преди това загуби от Хасково и завърши реми с Дюделанж.
Всичко за мача и повече снимки - тук!
"Исках да зарадваме феновете с пълен успех - коментира наставникът на "Морето" Александър Станков. - Съжалявам, че не успяхме да го направим. Не трябва да забравяме все пак, че играем срещу един от най-добрите отбори у нас. Имахме положения, и през първото, и през второто полувреме. Въпреки всичко в момчетата имаше малко пренапрежение и не се получиха някои неща, които бяхме замислили предварително. Спечелихме една точка, която за нас е важна, тъй като имаме трудна програма в началото. Черно море е костелив орех за всичко отбори. Играем с много дух и желание. И миналата година Черно море имаше позитивни резултати срещу Лудогорец. Не винаги обаче се получава, че да победим“, каза още наставникът на „моряците“. Започнахме добре срещата, имахме и добри положения за гол, но в края на първото полувреме малко загубихме ритъм. През втората част действахме доста предпазливо, но да не забравяме все пак, че играхме срещу един от най-добрите отбори. Както ние, така и те имаха доста чисти положения за отбелязване на гол. Отчитам като позитивна спечелената точка срещу Лудогорец, въпреки че не изпълнихме всичко, което бяхме замислили.“
Селекционерът на Лудогорец Стойчо Стоев коментира: Не е толкова лесно да се намери обяснение защо не вкарваме. Като цяло съм доволен, стояха добре, опитваха се да играят футбол. Липсваше ни и късмет, тук рядко създаваме толкова много положения. Надявам се в следващия мач да ги вкарат," заяви наставникът. "Аз специално не бих се оплаквал от поведението им. В момента нямам централни защитници, затова Дяков игра там, тъй като има повече опит," оправда той включването в отбрана на капитана. Не бих казал, че има мини-криза. Нормално е да се създава медийно напрежение. В България всички може би очакват да побеждаваме лесно. Не е толкова лесно да се бият всички съперници. Отборът днес ми хареса," добави той. "Ние в подготовката създавахме положения, но вкарвахме. Надявам се, най-вече в мача с Партизан, дори да няма толкова положения, головете да са повече. Професията на треньора е такава, че винаги е под напрежение, още повече когато си в шампиона, ветровете са още по-бурни. Нормално е да има интерес, и когато вървиш - да са благоразположени към теб, когато не вървиш - да те сменят. Аз отдавна съм в професията, изградил съм си мнение, представа, че ролята на треньора зависи от успехите, които постига. Но аз съм свикнал, това е част от футбола. Специално мен не ме притесняват тези неща, стремя се да успокоявам футболистите, да ги мотивирам, и това да не рефлектира върху тях."