Начало
14:08 | 10 август 2014
Обновен: 09:32 | 20 април 2024

Грациите ни ощетени в Световната купа

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели общо 3 сребърни медала от Световната купа в София, след като спорно оценяване от съдиите ги остави зад Русия в съчетанието с 5 чифта бухалки. В събота момичетата на Ина Ананиева не успяха да защитят титлата си от миналата година и останаха на 2-ро място на турнира в “Арена Армеец”. Християна Тодорова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Ренета Камберова получиха ниска оценка на 5 чифта с бухалки, което се оказа решаващо. Те играха отлично и в двете си комбинации за многобоя, а публиката освирка бурно съдийките.
Иначе днес грациите изпълниха много добре композицията с 5 чифта бухалки и получиха оценка 17,800, а след тях излязоха рускините, които също се представиха силно, но направиха очевидна грешка в края. Въпреки това олимпийските шампионки получиха 9,000 за трудност и цели 8,900 т. за изпълнение, което и тук ги изпрати пред българките след очевидно съдийско ощетяване. По подобен начин ни оставиха среброто на 2 ленти и 3 топки – 18,100 т. за „сборная” и само 17,750 т. за нашите.
Преди това България спечели бронзов медал в отборното класиране на международния турнир по художествената гимнастика за девойки. Надпреварата беше съпътстваща Световната купа в София. Катерина Маринова от варненския клуб “Чар-ДКС” и Боряна Калейн събраха 123,120 т., след като изпълниха отлично съчетанията си. В индивидуалното класиране Катерина финишира 5-а с 62,784 т., а Боряна Калейн – 7-а с 60,416 т. В Световната купа другата грация на “Чар-ДКС” Радина Филипова игра извън класирането и събра 63,300 т. в многобоя.