05:03 | 20 август 2014
Обновен: 01:51 | 22 април 2024

"Стяуа" прониза разградските "орли" в края на мача

По материала работи: Златина Добрева

"Стяуа" излъга "Лудогорец" с 1:0 в първи мач от плейофите на Шампионската лига и взе важна победа преди срещата-реванш от тази "балканска война" след седмица в България.
Победителят ще си гарантира място в групите на Шампионската лига и повече от 8 млн. евро, докато загубилият ще се задоволи с мачове в Лига Европа.
Единственото попадение в мача вкара Александру Кипчиу в 88-ата минута. Иначе срещата на стадион "Арена Национал" в Букурещ предложи мощен и динамичен футбол, с много битка и малко голови положения.
Двата отбора заложиха предимно на предпазливата игра, а на терена изобилстваха основно здравите единоборства.
Освен с попадението на Кипчиу, "Стяуа" се отчете с пропусната дузпа преди почивката, "Лудогорец" пък отговори с греда в първите минути на второто полувреме.
Всичко останало бе битка и тактическо надлъгване, коментират от gol.bg. Така "орлите" ще трябва да полетят високо след седмица в България, за да успеят да докоснат мечтата си.