Боксьорът на „Черно море” Душко Благовестов и още един българин - Благой Найденов, стигнаха до финалите в своите категории в турнира по бокс на 2-ите младежки олимпийски игри в китайския град Нанджин. Така страната ни капарира още 2 отличия в състезанието. Активът ни до момента 2 златни и 1 сребърен медал.
В кат. до 56 кг Душко Благовестов се наложи над Салем Тама (Алжир) след 3:0 съдийски гласа.
Световният шампион за младежи от тази година в София и европейски първенец за юноши от София 2012 Благой Найденов ще спори за титлата в кат. до 81 кг. Той спечели с 3:0 съдийски на полуфиналите срещу Видал Райли (Великобритания). Във финала на 27 август Найденов излиза на Вадим Казаков (Казахстан), отказал с 2:1 в другия полуфинал Нарек Минасян (Армения).
Равносметката на младите български боксьори в Нанджин, под ръководството на главния треньор Михаил Таков, е двама финалисти и 1 отпаднал на четвъртфиналите - Даниел Аасенов. То ще се боксира за 5-ото място в понеделник с Масуд Юсифзада от Азербайджан.
Душко донесе медал на Варна от олимпиадата
Душко донесе медал на Варна от олимпиадата
24.08.2014 | 13:38 ч. Обновена: 03.06.2025 | 22:46 ч.
0

Душко донесе медал на Варна от олимпиадата
Новини
-
На много хора им става лошо в електромобил! Учените имат обяснение
-
Евробарометър: Европейците считат борбата с изменението на климата за приоритет
-
От 1 юли: Вдигат цените във варненския зоокът
-
Дават хилядарка на младежи, да разкажат как се е подобрил живота в градовете им с евро пари
-
Четирима, участвали в организирана престъпна група за държане и разпространение на акцизни стоки, се споразумяха с прокуратурата
-
Децата на Фратрия спечелиха „Купа Смолян“
Начало
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари