18:58 | 31 август 2014
Обновен: 08:34 | 21 април 2024

"Берое" приземи "Лудогорец" в Разград

По материала работи: Ставри Таргов

Лудогорец и Берое завършиха 1:1 в мач от седмия кръг на "А" група. Домакините можеха да открият резултата още в седмата минута, но Юнес Хамза изпусна дузпа. Тя бе отсъдена за спорно нарушение на Ковачевич срещу набралия скорост Мисиджан, за което Станислав Тодоров посочи бялата точка. Зад топката застана Хамза, но Макенджиев хвана неговия шут. Заралии отговориха с опасна атака в 13-та минута, когато след центриране отдясно Джоман стреля с глава, но покрай дясната греда на Владо Стоянов. Три минути по-късно Елиаш да Силва шутира от границата на наказателното поле, но топката отново излезе в аут. В 18-та минута Мисиджан отправи силен удар, но Макенджиев спаси. Така се стигна до 22-та минута, в която добрата игра на гостите до този момент се увенча с успех. Елиаш да Силва изведе отлично Керкар сам срещу Стоянов и след добър шут по земя халфът реализира под плонжа на домакинския страж - 1:0 за Берое. Последваха два изстрела на Мисиджан и Ешпиньо, които не затрудниха Макенджиев. От своя страна Берое можеше да вкара втори гол в 34-та минута, когато Мапуку бе изведен сам срещу вратаря, но шутира слабо и Стоянов без проблем спаси. След почивката играта отново е равностойна. В 57-та минута Димо Бакалов стреля с глава, но над напречната греда. В 64-та минута гостите осъществиха брилянтна контраатака, след която Макупо се откъсна от центъра на терена сам срещу вратаря, стреля мощно, но нацели напречната греда. Топката попадна в краката на Венци Христов, който шутира, но този път Стоянов спаси. В 68-та минута Берое извърши поредно нарушение пред наказателното си поле. Последва центриране на Абало, което намери непокрития Барт, който след изстрел с глава изравни. Три минути по-късно Анисе стреля с десния крак, но Макенджиев спаси. Малко преди това Мапуку за пореден път надбяга отбраната на домакините, но в края на своя спринт си поведе твърде дълго топката и тя попадна в ръцете на Стоянов. В 77-та минута Лудогорец като по чудо не осъществи пълен обрат. Марселиньо изведе резервата Кишада сам срещу вратаря, но нападателят не успя да реализира, стреляйки в крака на Макенджиев. Три минути по-късно играчите на Берое отново изпуснаха Барт, този път след центриране от корнер, но за техен късмет защитникът стреля покрай дясната греда. В 90-та минута Берое изпусна невероятно положение за втори гол. Тогава Димо Бакалов стреля с глава от 5-6 метра, Стоянов не мръдна, но за негов късмет топката излезе на сънтиметри покрай лявата греда.