Начало
13:28 | 14 септември 2014
Обновен: 10:39 | 28 април 2024

Куп награди за варненци в Бургас

Хандбалистите на „Спартак” (Варна) финишиха втори в първия турнир в памет на Тодор Хънков в Бургас. На финала момчетата на Пенко Златев паднаха от домакина „Фрегата” с 24:28.
Другият варненски тим „Локомотив” остана на 3-ото място. „Железничарите” надиграха „Добруджа” с 30:26 (14:12) в малкия финал. Във варненското дерби „Локо” отстъпи с 27:29 на „Спартак”.
За най-добър състезател и голмайстор беше определен Йордан Михайлов от „Спартак” (Варна), а награда за най-добър защитник взе Бранимир Балчев от „Локомотив”.
Турнирът се проведе в спортна зала "Младост", а в пилотното му издание участваха четирите най-силни мъжки отбора на България. Състезанието се организира в памет на бившия вратар на националния отбор и треньор по хандбал Тодор Хънков. Специално за турнира в Бургас пристигна президентът на БФ по хандбал Росица Бакърджиева.