Начало
15:48 | 28 септември 2014
Обновен: 22:01 | 18 май 2024

„Локо” (Сф) не дерайлира на „Тича”

“Черно море” и “Локомотив” (София) завършиха при резултат 0:1 в среща от 10-ия кръг на А група. Александър Бранеков отбеляза в 9-ата минута за “железничарите”, които с 10 души в защита спасиха дербито на “Тича”.
Мачът започна равностойно, а гостите успяха да вземат аванс при първото си добро положение. Това стана в 9-ата минута, когато Даниел Генов центрира от корнер, Бранеков се извиси в наказателното поле и с глава се разписа. Само 2 минути по-късно "железничарите" можеха да отбележат ново попадение, но Ламжед Шехуди стреля встрани от вратата.
Постепенно "моряците" успяха да овладеят инициативата и започнаха да атакуват по-често. В 30-ата минута те получиха правото да изпълнят фаул, но Божидар Митрев показа страхотен рефлекс след удар на Симеон Райков.
Девет минути по-късно "червено-черните" организираха ново опасно нападение, но удар на Генов от движение бе спасен от Георги Китанов.
Веднага след началото на втората част домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Мирослав Манолов, но реферът Таско Тасков остана безмълвен и играта продължи.
Малко след това Евертон Джилио Том отправи опасен изстрел по посока вратата на варненци, Китанов реагира неубедително, но бранител притича и изчисти. В следващите минути футболистите на “Черно море” засилиха натиска. В 57-ата минута пред вратата на столичани се заформи сериозно разбъркване, но в крайна сметка кълбото бе избито. Две минути след това двойно подаване между Райков и Мирослав Манолов завърши с пас на последния в малкото наказателно поле, където обаче нямаше негов съотборник. Последва и опасен изстрел от фаул на Райков, но Митрев пак спаси.
В следващите минути стражът на “железничарите” успя да отрази нови опасни удари на Райков и Иван Коконов. В края на мача Божилов беше сменен от Бекир Расим заради травма, получена от “моряка”. Секунди преди края играч на гостите игра с ръка в наказателното поле, но отново нямаше сигнал за дузпа.
Това е първи успех за “Локомотив” във Варна от 9 септември 2006 г., когато се наложи с 3:2. Оттогава "железничарите" имаха едва 2 т. в 7 гостувания на "Тича".
“Черно море” – “Локомотив” (Сф) 0:1
Александър Бранеков (9)
“Черно море”: Китанов, Александров, Ж.Атанасов, Котев, Венков, Стенио, Марчин Бургхардт, Коконов, Божилов (83 - Расим), Райков, Петков (46 - Манолов)
“Локо” (Сф): Митрев, Ранджелович, Бранеков, Генов (70 - Манолов), Трифонов, Романов, Иванов (81 - Траянов), Шехуди (90 - Хаджиев), Том, Ливраменто, Елтон
Главен съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Котев; Ранджелович