04:56 | 11 октомври 2014
Обновен: 22:43 | 22 април 2024

"Шахматистите" ни матираха с автогол

По материала работи: Златина Добрева

Футболните "лъвове" на България загубиха от Хърватия с 0:1 на стадион "Васил Левски" пред 35 000 зрители и така записаха първо поражение в европейските квалификации за първенството във Франция след 2 г.
В нашата група "Н" са още отборите на Италия, Норвегия, Азербайджан и Малта, като първите два състава в крайното класиране се класират директно на финалите, третият играе бараж.
Трите точки за хърватите донесе Николай Бодуров, който си бутна нелеп автогол през първото полувреме. Общо взето "лъвовете" разочароваха през по-голямата част от мача, особено преди почивката и логично загубиха.
Момчетата на Любо Пенев изиграха силни финални минути, когато тотално доминираха, но в останалото време бяха твърде разпиляни, неуверени, плахи и хаотични.
През първото полувреме защитата ни бе под всякаква критика, като допускаше нелепи и детински издънки. Халфовете ни почти през цялата среща се криеха, а в атака Ивелин Попов бе опазен от здравата хърватска отбрана.
На трибуните бе много по-горещо и определено хулиганските изцепки на феновете ни ще ни донесат сериозно наказание от УЕФА.
"Лъвовете" трябва бързо да се вдигнат, защото им предстои стратегическо гостуване на Норвегия още след дни и ако не покажат зъби, то най-вероятно ще пропуснем пореден голям футболен форум, пише gol.bg.