IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
12:31 | 8 юли 2018
Обновен: 17:35 | 14 май 2025

Искат да има паметник на Дядо Добри пред храм-паметника Александър Невски

За това настояват хора от неговото обкръжение, сред които Борислав Радославов, който е автор на книга за добрия старец

По материала работи: Слав Велев
Искат да има паметник на Дядо Добри пред храм-паметника Александър Невски

Да има паметник на Дядо Добри пред храм-паметника "Александър Невски" в столицата, за това настояват хора от неговото обкръжение, сред които Борислав Радославов, който е автор на книга за добрия старец, озаглавена „Светецът от Байлово”, информира Дарик. В нея се разказва за това, че дядо Добри е загърбил семейството си, за да събира средства за храмове и манастири в страната. В нея е и разказът на най-близкия човек на Добри Добрев – счетоводителката Цонка Пантелеева, която е внасяла събраните средства по банковата му сметка.
 

"Обединяваме се около идея за паметник на доброто, за да можем да увековечим делата му освен в книга и с монумент, пред който да се прекланят и бъдещите поколения", каза Радославов.
 

Дядо Добри заслужава паметник, смята той и допълва, че обществото има нужда от положителния пример. Като подходящо място за паметник на добрия старец авторът на книгата за дядо Добри вижда пространството край храм-паметника " Свети Александър Невски": "Най-хубаво е там, където той събираше парите, а именно пред "Ал. Невски" - да гледа към патриаршеската катедрала".
 

"Надяваме се да получим разбиране и подкрепа от Столична община, тепърва започват разговорите. Една такава идея не е лесна за осъществяване, има много разговори, срещи. Аз съм оптимист",признава Борислав Радославов. 

Коментари

Новини Варна