Софийският градски съд остави в ареста 15-годишния Даниал Бейкверди, който рани тежко друго момче на 16 години, съобщава Нова.
На влизане в съдебната зала Даниал не пожела да коментира нищо пред медиите. Той не спираше да плаче и да повтаря, че бил тормозен. Това потвърди и неговият адвокат.
"Има данни, че няколко деца са го тормозили в продължение на цялата учебна година”, заяви адвокат Ивайло Абаджиев.
"Имало е вербални обиди, както и колажи с неговото лице, сложени на хора, които извършват хомосексуални действия, уточни той.
Съдът прецени, че има завишена степен на обществена опасност както на извършеното деяние, така и на самата личност на обвиняемия. Изводът е въз основа на повдигнатото обвинение, а също и на поведението на обвиняемия преди, по време и след извършването на престъплението”, заяви прокурорът по делото Павел Панов.
Разследването е в начален етап и според съда към момента това е адекватното обвинение. Тепърва ще бъдат назначавани и изготвени експертизи.
Адвокатът на Даниал заяви, че ще обжалва още в понеделник пред Апелативния съд. Следващото дело е насрочено за 2 август.
Припомняме, че пострадалият Християн беше настанен в "Пирогов" с прободни рани в корема и врата. Лекарите го стабилизираха още в първите часове след нападението, но състоянието му е тежко. Даниал е обвинен в опит за убийство. Беше задържан първоначално за 72 часа. Разпитан е и дал е обяснения.
Коментари