Задържаният началник на Митница "Свиленград" Тодор Караиванов е получил два подкупа в продължение на 30-40 минути, съобщиха от прокуратурата.
Снощи стана ясно, че изпълняващият длъжността началник на митницата там е арестуван след специализирана акция на ДАНС в административната сграда в края на смяната си.
Разследващите са установили, че първият подкуп е бил в размер на 600 лв., а вторият на 600 евро. Караиванов е задържан на местопрестъплението след получаване на втория подкуп.
При задържането той е оказал съпротива. Извършено е претърсване в кабинета му в сградата на митницата, където е открит приетият подкуп в размер на 600 лв. и още над 12 000 евро.
В жилището на Караиванов са открити 6000 лв. (във връхните му дрехи) и три чувала с митнически документи (оригинали и копия).
Върховна касационна прокуратура е образувала досъдебно производство срещу Караиванов в понеделник. С постановление на главния прокурор Сотир Цацаров делото е разпределено за разследване на Специализираното звено за борба с корупцията, създадено между Софийска градска прокуратура (СГП) и ДАНС.
От прокуратурата уточняват, че Караиванов ще бъде привлечен като обвиняем. Той ще бъде задържан до 72 часа с прокурорско постановление. Предстои да бъде внесено и искане за постоянна мярка за неотклонение.
Следствените действия продължават и към момента.
Шефът на свиленградската митница хванат с два подкупа
Взел ги в рамките на 30-40 минути
29.01.2015 | 14:14 ч. Обновена: 22.06.2025 | 10:42 ч.
0

Новини
-
Цените на горивата са се увеличили с между 3,4 и 4,2% за месец
-
Георг Георгиев: Вотът на недоверие няма да бъде успешен
-
По-малко катастрофи, ранени и жертви на пътя у нас в сравнение с 2024 г.
-
20% от населението е с прекъснати здравноосигурителни права
-
Протест във Варна в памет на убитите на пътя
-
"Войната по пътищата" взе още една жертва
България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари