Пловдивски превозвачи запалиха ТИР и го изгориха до основи в знак на протест срещу готвените промени в пакета "Мобилност“.
Градът под тепетата е център на едни от най-големите логистични международни бази в България. А камионът бе окачен с послания "Има ли място за българския бизнес в ЕС?" и "ЕС, не убивай транспорта в България!".
"Има символика в пламъците. Това е нашето послание към всички евродепутати, които гласуват промените. Многократно сме изказвали нашето мнение и опитвали да постигнем справедливи мерки за всички държави в ЕС. Ставаме свидетели на много силен натиск от държавите в Централна и Източна Европа върху държавите от периферията", коментира председателят на УС на Международните превозвачи Ангел Траков пред Bulgaria ON AIR.
"Това, което можем да правим като граждани, е да протестираме, но всичко е в ръцете на евродепутатите", заяви Траков.
Коментари