С 10% на година ще се увеличават заплатите на шофьорите от градския транспорт в София в периода 2020-2023 г.
Столичният общински съвет прие програмата, за която се договориха кметът Йорданка Фандъкова, синдикатите и директорите на дружествата в столичния градски транспорт.
Така до 2023 г. възнагражденията на водачите ще се увеличат с 30%, като се очаква следващото повишение да бъде от 1 март 2020 г., предаде "Фокус".
Заплатите на шофьорите в градския транспорт в София бяха увеличени два пъти през 2019 г. - през февруари и април.
С промените основната заплата в бранша стана 1150 лв., а средната брутна – 1800 лв. Има и предвиден бонус от 100 лв. за добре свършена работа.
До промени в заплащането се стигна, след като водачите алармираха Столичната община за тежките условия, в които работят, както и за извънредния труд, който им се налага да полагат заради липсата на кадри.
Коментари