IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
08:37 | 3 октомври 2019
Обновен: 08:13 | 26 май 2025

Отстраниха служител на БАБХ за нехуманно умъртвяване на птици

Евтанизирането се наложило заради съмнения за салмонела

По материала работи: Слав Велев
Отстраниха служител на БАБХ за нехуманно умъртвяване на птици

Отстраниха инспектор на Агенцията за безопасност на храните заради нехуманно умъртвяване на птици в частна птицеферма в община Смядово, съобщава телевизия Bulgaria ON AIR.

 

Сигналът е подаден от собственика, който разпространи и клип, заснет от охранителните камери на обекта.

 

На видеото се вижда как служител на агенцията подскача върху чувалите с птици. Евтанизирането на животните се наложило заради съмнения за наличие на салмонела.

 

Проби от птиците били взети в петък вечерта, а резултатите на агенцията показали, че има наличие на салмонела по стените в две от халетата на фермата.

 

Собственикът обаче направил изследване в частна лаборатория и зараза по птиците не е открита. Въпреки това се стигнало до умъртвяване.

 

Директорът на Агенцията по храните в Шумен обясни, че поведението на служителя, който тъпче чувалите с птиците, е недопустимо и неприемливо.

 

Dnes.bg

Коментари

Новини Варна