Над 100 жалби и сигнали на балотажа, 7 са сигналите за купуване на гласове

За два от сигналите в София вече е установено, че няма нарушения в изборния процес

Над 100 жалби и сигнали на балотажа, 7 са сигналите за купуване на гласове

Над 100 жалби и сигнали са подадени за нарушения в изборния ден, съобщиха от Централната избирателна комисия /ЦИК/.

 

До 16 ч. са подадени 102 сигнала, като 7 от тях са за купуване на гласове.

 

Два от случаите са от Плевен и Дряново, а пет са от София. Сигналите за купен вот в столицата са от районите "Красна поляна" и "Илинден".

 

За два от сигналите в София вече е установено, че няма нарушения в изборния процес.

 

От всички жалби и сигнали най-много са тези за нарушения в организацията на изборния процес - 43. 16 от сигналите са за нарушения на избирателните права, а 36 са за предизборна агитация в деня на изборите.

 

За сравнение миналата неделя жалбите и сигналите по това време бяха над 150, като 4 от тях бяха за купуване на гласове.

 

Припомняме, че по-рано днес в къща в плевенското село Буковлък нахлуха жандармерия и полиция, тъй като се предполага, че в този дом се купуват гласове.

 

dariknews.bg

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата