Спират парното в София от следващата седмица

159 сгради вече са без топло по тяхно желание

Спират парното в София от следващата седмица

„Топлофикация София” има готовност да пристъпи към поетапно спиране на отоплението в столицата в средата на следващата седмица. Това съобщиха от дружеството, пише dnes.bg.
Оттам уточниха, че топлото ще спре, когато бъдат изпълнени нужните условия - три последователни дни със средноденонощна температура по-висока от +12°C и прогноза за трайно затопляне.
Въпреки че в момента температурите са летни, според прогнозата на НИМХ към БАН в края на седмицата и началото следващата се очаква сериозно понижение на температурите. Затова според компанията в момента не са изпълнени изискванията на закона за спиране на топлоподаването.
„Топлофикация” припомня и че е задължена да предоставя топлинна енергия на клиентите си от 1 октомври до 30 април.
159 сгради са се възползвали до момента от съществуващата възможност да заявят изключване на отоплението. Това са 39 училища и детски градини, 7 болници, 41 административни сгради и 72 жилищни сгради.
 

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата