Заради скока на суровините... Самун хляб може да стигне и 5 лева

За 9 месеца цената на тестените изделия се е увеличила с 50%

Заради скока на суровините... Самун хляб може да стигне и 5 лева

Цената на хляба може да достигне и до 5 лева, твърдят производители.

Цената на хляба може да достигне и 5 лева за брой. Това прогнозира собственикът на закусвалня в Благоевград Димитър Бакалов. Причината за поскъпването е не спекула от страна на производителите, а увеличението на цените на влаганите в хляба и закуските суровини, обясни той пред БНР. Наблюденията на хлебопроизводителите за последните няколко месеца показват, че всеки понеделник суровините за производство на хлебни продукти са с нови цени, обясни Бакалов.

Той допълни, че за последните 9 месеца цената на тестените изделия се е увеличила с 50 на сто. Очакванията на производителите са през есента цената на пшеницата да е два пъти по-висока от настоящата, поясни Бакалов.

От бизнеса продължават да настояват за отпадане на ДДС върху хляба и хлебните продукти, но засега в коалицията няма единно мнение по този въпрос.

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата