Снимка 24 часа
Мълния уби трима наведнъж в центъра на София. Четвъртият ударен е в “Пирогов” с 25% изгаряния.
“Чу се страшен трясък, изпуснах си телефона”, разказа пред “24 часа” Албена, която работи на 100 метра от мястото на инцидента.
Жертвите са млади сирийци. Мигрантите се били скрили от бурята, която удари снощи София, под дърво и са носили със себе си багажа си.
Инцидентът е станал в градинката между ул. “Пиротска” и църквата “Св. Никола” в центъра на столицата. Според разкази на очевидци групичката се е разхождала, когато са почнали светкавиците.
Те решили да се скрият под най-голямото дърво в парка, намиращ се близо до Еврейското училище. Там ги ударила мълнията. По първоначални данни тя
не е поразила дървото, а е ударила хората.
Сигналът за ударените от гръм е подаден в 18,15 часа. Към мястото са изпратени три линейки на Спешна помощ, които са пристигнали на мястото за 9 минути.
Градинката веднага бе заградена с ленти, а телата на загиналите стояха на мястото над час и половина след инцидента. Причината - все още не бе дошла оперативна група, която да направи оглед. В нея има разследващ полицай, оперативен работник и експерти, както и съдебен лекар.
.
Четири аварийни екипа на Столична община бяха изпратени на терен. Те реагираха на сигнали във връзка със силния дъжд като паднали дървета и клони.
Такива оплаквания са постъпили от кварталите “Хаджи Димитър”, “Красна поляна”, от бул. “Иван Гешов”, както и от завирявания. Градският транспорт продължи да се движи по разписание с изключение на трамвай номер 10 заради завиряване на ул. “Антим Първи”.

Стотици хора са загинали или изчезнали след "Калмаеги" на Филипините
Църковен празник на 6 ноември - почитаме паметта на Свети Павел
Опасна ли е за Земята черната дупка Gaia BH1
Как да пробудим съзнанието си
В САЩ откриха, че човешкото сърце е способно на самовъзстановяване
Най-голямата паяжина в света е открита в пещера между Албания и Гърция
Лудогорец ще излиза от кризата с бой над Ференцварош
Спортът по телевизията днес, 6 ноември
Мачовете по телевизията днес, 6 ноември
България го закъса: Съдбовно решение за Карлос Насар
Овесени кексчета с ягоди и крема сирене
Нумерологична прогноза за 6 ноември
Таро карта за 6 ноември, четвъртък
Дневен хороскоп за 6 ноември, четвъртък
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Възможността за отпадане на някои мита окрили щатските индекси
Времето в четвъртък: Облачно, дъждовно и с температури до 15 градуса
Върховният съд на САЩ изглежда скептичен към глобалните мита на Тръмп
Възраждането на Jaguar ще се забави
Стефани Сиймур – какво се случва със супермодела от 90-те и ексгадже на Аксел Роуз
Бобърската луна сбъдва желанията на 4 зодии
Коментари