Днес е официален празник на служителите на МВР. Датата не е избрана случайно и съвпада със създаването на институцията.
На тази дата през 1879 г. Княз Александър Батенберг подписва Указ №1 за създаване на Министерство на вътрешните дела с Тодор Бурмов като министър. От 1992 година 5 юли е официален празник на служителите от вътрешното ведомство. На този ден отдаваме почит на служителите на закона, на техния професионализъм и всеотдайност в служба на обществото.
Честванията започват пред Паметника на незнайния воин с водосвет на знамената. Там ще бъде представена и специализирана техника, която униформените използват в работата си.
Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов отправи поздрав към своите колеги:
"Скъпи колеги,
Днес празнуваме решителността на всички вас, посветили професионалния си път на Министерството на вътрешните работи.
Благодаря ви, че избрахте ваша кауза да е спокойна и сигурна България! Благодаря ви за постоянството и отговорността да изпълнявате дълга си, въпреки опасностите, пред които ежедневието ви изправя.
За мен е чест да вървя рамо до рамо с вас! Не мога да ви обещая лесна битка в името на доброто, но ви обещавам безусловната си подкрепа.
Желая ви здраве и несломим дух!
Честит празник, колеги!"

Месото в Гърция поскъпва шокиращо за Коледа - до 20 евро за килограм
Арестуваха Ейкън в САЩ
Извънземен живот? Ще го търсим в облаците
В Космоса откриха „свръхгореща фабрика“, която ражда звезди с невероятна скорост
Китай: Завръщането на астронавтите от „Шънчжоу-20“ върви по план
Ясно е дали голяма звезда напуска Реал Мадрид
Левски чака пачки по стотачки! Шампион дойде за Вуцов
Левски се скри
Грандове в битка за Рафаел Леао
Дневен хороскоп за 13 ноември, четвъртък
Какво може да видите на кожата си, когато здравето на червата е влошено
Изберете таро карта и вижте какво ви очаква в любовта през ноември
6 хитрини малкото жилище да изглежда по-голямо
Какво може да използваме за неинвазивно подмладяване?
Какви са ползите на солните стаи?
Нарушения, свързани с уринирането
Безплатни консултации за хора с диабет и повишен риск от заболяването в ИСУЛ
Нискоемисионната зона за автомобили в София се разширява тази година с Големия ринг
Китай и Бразилия искат да бъдат лидери в борбата за климата, но и да замърсяват
Комбито Audi RS6 стана по-мощно от Bugatti Veyron
Честит рожден ден, Ан Хатауей – От принцеса до носителка на „Оскар“ – актриса, продуцент и преди всичко – съпруга и майка
Ретрограден Юпитер - какво чака зодиите?
Коментари