Варна °
fallback
България
12:30 | 14 февруари 2025
Обновен: 18:53 | 15 юни 2025

Отложиха разглеждането на бюджета

Според ДБ кабинета, че бави умишлено внасянето на държавната финансова рамка

По материала работи: Слав Велев

Правителството отлага с една седмица - до 21 февруари, планираното за днес разглеждане на законопроектите за държавния бюджет за тази година и за бюджетите на Държавното обществено осигуряване и на Националната здравноосигурителна каса, обявиха от правителствената пресслужба.

Причината внасянето на бюджета да бъде отложено със седмица е ангажимент на България да изготви структурно-фискален план, имаме необходимост от няколко дни, обясни днес в кулоарите на парламента министърът на финансите Теменужка Петкова. Този план трябвало да се предаде в ЕК и е за периода 2025-2028 г.

По-рано от "Демократична България“ обвиниха кабинета, че бави умишлено внасянето на бюджета и това заплашва влизането на страната ни в еврозоната.

Автор на статията:
Слав Велев
Демократична България ДБ бюджет държавен бюджет политика МС Министерски съвет НС еврозона новини Теменужка Петкова
0 коментара
fallback
fallback