Антикорупционната комисия влезе в Министерството на енергетиката

Полицейски екипи има и на адреса на бившия служебен министър Росен Христов и в "Булгаргаз"

Снимка: Анна Карадакова, NOVA

Снимка: Анна Карадакова, NOVA

Антикорупционната комисия извършва акция в Министерството на енергетиката. Около сградата на институцията в центъра на столицата има и полиция. 

Предполага се, че акцията е свързана с договора с турската компания „Боташ“.  Всеки ден страната ни плаща по 1 млн. и 50 000 лв. за доставка на газ, които обаче на практика не използва. Договорът за срок от 13 години бе сключен през 2023 г. от служебно правителство на Румен Радев с премиер Гълъб Донев. През 2024 г. парламентът предаде доклад на прокуратурата и поиска разследване на неизгодната сделка, сключена в мандата на служебния министър на енергетиката Росен Христов, от тогавашната шефка на "Булгаргаз" Деница Златева.

Полицейски екипи има и на адреса на бившия служебен министър на енергетиката Росен Христов, научи NOVA

Атаката по Росен Христов започна още вчера, след като редица медии публикуваха негово видео с две дами, пътуващи и танцуващи в кабриолет.

Жената, танцуваща на задната седалка на Росен Христов, е известната актриса Саня Борисова. 

Не се знае коя е другата жена, седяща на предната седалка до бившия енергиен министър. 

По време на краткото видео двете дами правят многозначителни физиономии към камерата и кършат ръце в импровизиран "автомобилен танц", изричайки думите на песента, която звучи в колата, без звук. 

Около три часа след публикуването на любопитното видео с двете жени, Росен Христов го изтри.

Агенти от Комисията за противодействие на корупцията и полиция са влезли преди минути в офисите на "Булгаргаз" и "Булгартрансгаз.

Обиски се провеждат и в сградата на Министерството на енергетиката. Екипи проверява и адресите на Росен Христов, бивш служебен министър на енергетиката, и Деница Златева, бивш шеф на "Булгаргаз".

Новини

Коментари

Тарапонти ( преди 5 часа )
-КУЧКИТЕ" търсят... Магароци" и Обратно !!
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 0 rate up comment 0
България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата