26 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден. В рамките на изминалите 24 часа са установени общо 21 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 9 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 12 - с над 1,2 на 1000, няма отказали тестване.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират петима, двама са отказали тестване.
В рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата са проверени 13 669 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 16 136 водачи и пътници. Съставени са 2544 фиша и 1076 акта за установени административни нарушения.
Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
Коментари