Какво време ни очаква в петък?

През следващото денонощие ще се задържи облачно. Почти в цялата страна ще вали дъжд

Какво време ни очаква в петък?

През следващото денонощие по атмосферни смущения облачността ще е променлива, във вътрешността по-често значителна и ще бъде придружена с валежи от дъжд на места временно интензивни. През деня валежите с прекъсвания ще продължат, главно по крайбрежието все още ще са по-незначителни. През нощта вятърът временно ще отслабне и на места видимостта временно ще е намалена.

В Дунавската равнина от северозапад ще нахлуе по-хладен въздух, а през деня вятърът постепенно навсякъде ще се преориентира от източна четвърт. Минималните температури ще са между 7° и 12°, по крайбрежието до 15°, а максималните на много места ще са от 14° до 17°, само в Дунавската равнина ще са близки до сутрешните. За Варна минимална температура 13°, а максимална 17°.

Вълнение на морето 2-3. Температура на морската вода от 11°-14° по северното крайбрежие до 16°-17° по южното.

На 28 ноември слънцето във Варна изгрява в 7:17 часа и залязва в 16:35 часа. Продължителността на деня ще е 9 часа и 18 минути. Фазата на Луната е първа четвърт.

Във вътрешността на страната обилни и продължителни ще са валежите в западните, южните и централните части. Утре на места и в Източна България ще вали дъжд, придружен с гръмотевици. В повечето райони ще духа умерен източен вятър. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в Югоизточна България – до 12°, за София – около 6°. Максималните температури ще са между 9° и 14°, в западната половина на Дунавската равнина: 6°-7°, за София – около 9°.

В планините ще бъде облачно. Билата и върховете ще са обхванати от облаци. Валежите от дъжд ще продължат, а над 1800 метра надморска височина ще вали сняг, по западните дялове на Стара планина – над 1500 метра. Значителни по количество ще са валежите в Рило-Родопската област и Централния Балкан. Ще духа умерен и силен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра - около 2°.

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата