IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
14:27 | 27 септември 2015
Обновен: 05:28 | 14 април 2025

Шест деца в болница с хранително отравяне

Всички яли храна, раздадена в училище

По материала работи: Златина Добрева
Снимка bTV

Късно снощи родители на първокласници от пловдивското село Дълго поле сигнализираха bTV, че децата им са с хранително отравяне в инфекциозна клиника.
Те са били приети по спешност, след като са яли храна, раздадена в училище.
В средата на миналата седмица девет деца от първи клас получават остри болки в корема и започват да повръщат след консумацията на пилешко с ориз и спанак. Шест от децата са приети в тежко състояние в пловдивската инфекциозна клиника:
„В Дълго поле й биха инжекция „дегазин", за да спрат повръщането. Понеже не спря повръщането, трябваше за 20 минути баща й да ни докара тук", разказва баба на първокласничка от ОУ „Христо Ботев”.
Децата вече са стабилизирани, но родителите се възмущават, че до момента не е потърсена отговорност от никого: „Директорката се е опитала да убеди повечето родители и деца, че това е вирус. С моето дете дойдохме с линейка тук, веднага след него се озоваха всичките деца", коментира майка на първокласник.
Родителите настояват за проверка на фирмата, която храни децата.
Резултатите от изследванията на децата ще станат ясни в понеделник. Поради късния час никой от ръководството на инфекциозната клиника не отговори на нашите обаждания.

Коментари

Новини Варна