IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
17:56 | 26 януари 2016
Обновен: 23:29 | 15 март 2025

Даниел Митов сезира ДАНС заради Бокова

Ядосал се на изтекла класифицирана информация

По материала работи: Златина Добрева
Даниел Митов сезира ДАНС заради Бокова

Министърът на външните работи Даниел Митов е сезирал ДАНС за изтичане на класифицирана информация, потвърди пред bTV говорителят на министерството Бетина Жотева.

Грама със специален гриф от Париж с благоприятна информация за кандидатурата на Ирина Бокова за шеф на ООН е изтекла нерегламентирано в медиите.

Случаят трябва да се разследва, защото е заплаха за националната сигурност на държавата, смятат от министерството, цитирани от dnes.bg.

Вчера във вестник "24 часа" е излязъл преразказ на грамата, според която Микаел Ворбс, посланик на Германия и председател на Изпълнителния съвет на ЮНЕСКО е "поставил остро въпроса за избирането на нов генерален директор на ЮНЕСКО".

От публикацията в медията става ясно, че бавенето на официалната кандидатура от страна на България пречи на нормалното функциониране на ЮНЕСКО, а подкрепата за Ирина Бокова е единодушна сред страните членки на Съвета за сигурност на ООН.
Публикацията има много сходен текст с грамата.

Коментари

Новини Варна