Самолет с над 300 американски рейнджъри е кацнал късно снощи на летище Сарафово край Бургас, информира "Стандарт". Самолетът е поискал да кацне в Констанца, откъдето обаче отказали поради липса на готовност.
Българските авиодиспечери успели да реагират мигновено и американските военнослужещи се приземили безпрепятствено на летището край бургаския квартал "Сарафово".
Кацането не е било аварийно, коментират от летището, без да съобщават подробности.
Според източници на изданието американските военни са се връщали от мисия в Афганистан, а крайна точка на полета е била US база в Германия. Заради бушуващи бури по трасето на самолета в Европа е било взето решение да се кацне след преминаване над Черно море. Американските рейнджъри са пренощували в хотел в Бургас, а днес полетът е продължил.
Коментари