IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
08:31 | 19 февруари 2016
Обновен: 19:37 | 13 май 2025

БЧК раздава храна и вода на блокираните шофьори

Преговарят с Гръцкия червен кръст, за да помагат и там

По материала работи: Юлиян Атанасов
БЧК раздава храна и вода на блокираните шофьори

Осем доброволци от екипа на Областния съвет на БЧК са днес на ГКПП Кулата-Промахон, за да раздават храна, вода и санитарни материали на шофьорите, принудени с дни да чакат пред граничния пункт заради блокадата на гръцките фермери.На няколко пъти от началото на протестните действия раздаваме пакети с консерви, хляб, вода и санитарни материали на шофьорите, съобщи за БТА Йорданка Стойчева, директор на областното представителство на БЧК в Благоевград.

 

Работим в близко сътрудничество и координираме действията си с областната управа и кметовете на общините Петрич и Сандански, допълни тя.Днес доброволците на БЧК са подпомогнали около 500-600 шофьори от колоната товарни автомобили, струпани от българската страна на граничния пункт.

 

Стойчева съобщи, че се водят преговори на национално ниво между БЧК и Гръцкия червен кръст за преминаване на екип на БЧК с храна и вода и от другата страна на пункта, на гръцка територия, където също има хора, нуждаещи се от помощ.

dnes.bg

Коментари

Новини Варна