Затруднено е движението по пътя за Ришки проход, в района на границата на Шуменска и Бургаска област, заради пътен инцидент. Сигнал за произшествието е получен малко преди 12.00 часа днес в дежурната част на ОДМВР- Шумен.
По първоначална информация произшествие е възникнало между товарен автомобил с турска регистрация и лек автомобил БМВ Х5 с румънска. На място е изпратен полицейски екип. Има нанесени само материални щети. Товарният автомобил е препречил пътното платно, има и разлято масло.
До обезопасяване на пътния участък движението е затворено. Алтернативният маршрут за преминаване е през Айтоския проход и село Янково.
От ОДМВР-Шумен призоваха водачите да запазят спокойствие, да не предприемат рисковани маневри, за да не създават предпоставки за инциденти и да шофират със скорост, съобразена с пътните и метеорологични условия.
24chasa.bg
Коментари