Поляк се опита да внесе в България над 4 кг кокаин

Мъжът пристигнал в София от Чили

Поляк се опита да внесе в България над 4 кг кокаин

4,3 кг кокаин задържаха митнически служители от отдел „Борба с наркотрафика" към Митница Аерогара София, предаде Нова тв.

 

Наркотикът е открит в багажа на полски гражданин, пристигащ от Сантяго, Чили. Заедно с багажа си мъжът пренасял и една тонколона. Митничарите откриват, че тя е с двойни стени, а в кухината има правоъгълни пакети, увити във фолио и съдържащи бяло прахообразно вещество. При полеви тест веществото е реагирало положително на кокаин.

 

В София вече са задържани получателите на пратката - един нигерийски и един български гражданин. Те са с наложена постоянна мярка за неотклонение - задържане под стража.

 

Ако бъде реализирано на улицата, подобно количество наркотично вещество би донесло приход от 2,5 млн. лева.

 

Четете още Митничари задържаха над 15 000 часовници менте

Новини

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата