Министър-председателят Бойко Борисов призовава изпълняващият длъжността в момента началник на Националната служба за охрана да свика незабавно, още днес, комисията по член 23 от Закона за НСО, която преценява нуждата и обхвата на охранявани лица по смисъла на Закона за НСО, предаде "ДНЕС.bg".
Премиерът разпореди главният секретар на МВР и председателят на ДАНС да приемат участие в заседанието днес, съобщи правителствената пресслужба.
Освен това премиерът Бойко Борисов настоява главният секретар на МВР и председателят на ДАНС да гласуват „за“ свалянето на охраната на охраняваните лица Ахмед Доган и Делян Пеевски.
По настояване на премиера ще бъде поискана оставката на директора на ОДМВР-Бургас, тъй като се стигна до напрежение по-рано днес в парк Росенец.
Това стана ясно на брифинг на МВР по повод снощните протести в София.
Министър Младен Маринов съобщи също, че премиерът Бойко Борисов е настоял още днес да бъде свикана комисията, която да вземе решение да бъде свалена охраната от НСО на Ахмед Доган и Делян Пеевски.
За нас няма значение кой е министър-председател, кой е президент, нашата работа е да пазим обществения ред – това заяви главният секретар на МВР Ивайло Иванов.
Той допълни, че целта е била да не се допусне сблъсък между служители на реда и протестиращи, както между протестиращи и контрапротестиращи.
Българската полиция не е враг на никого. Не искаме да задържаме никого, каза Иванов.
Главният секретар на МВР заяви, че полицаите са били провокирани, замеряни със стъклени бутилки, пръскани със спрей, заливани със спирт.
Иванов, че е имало информация за организирани провокации сред хора, които имат интерес да предизвикат безредици.
18 души са задържани, 3-ма полицаи са пострадали.
Още политически новини ще намерите на "ДНЕС.bg"
Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2020/07/11/borisov-da-se-svika-vednaga-komisiiata-za-svaliane-ohranata-na-dogan-i-peevski.456310
Коментари