IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Икономика
21:19 | 27 март 2018
Обновен: 01:45 | 26 април 2025

Банкрутира най-старият производител на оръжия

По материала работи: Борис Проданов
Банкрутира най-старият производител на оръжия

Срив в продажбите е причината поради, която най-стара компания за производство на оръжия в САЩ – Remington Outdoor, обяви банкрут. Тя е създадена преди повече от 200 години.

 

Една от основните причини за спада в продажбите са обсъжданите ограничения придобиване на оръжие в Щатите. Дискусията е в разгара си след като през февруари имаше масова стрелба в училище във Флорида.

 

Интересно е да се отбележи, че през миналата година продажбите са били по-малко в сравнение с 2016-а. Тогава беше годината на президентските избори и много от хората се опасяваха, че ако Хилари Клинтън спечели, ще бъде въведена по-строга политика на контрол над огнестрелните оръжия.

 

факти.бг

 

Още по темата: В САЩ настояват за забрана на оръжията

Коментари

Новини Варна