IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Икономика
11:15 | 24 септември 2016
Обновен: 23:43 | 26 април 2025

Информацията за състава на над 80% от продаваните дамски облекла е невярна

Новата нелоялна практика поставя в риск здравето на клиента

По материала работи: Слав Велев
Информацията за състава на над 80% от продаваните дамски облекла е невярна

Нова нелоялна практика на фирма с онлайн магазин и търговски обекти за дрехи установи и забрани Комисията за защита на потребителите (КЗП).

 

Проверка на контролния орган показа, че информацията за състава на над 80% от продаваните дамски облекла е невярна. Според посочените от търговеца данни предлаганите ризи, туники, рокли, панталони, поли, сака и якета са изработени от 40% памук и по 30% полиестер и еластан. Документите обаче сочат друго и то е, че тези артикули са изцяло от синтетични влакна.

 

Експертите на КЗП считат, че подобна практика не само уврежда икономическия интерес на потребителя, но и поставя в риск неговото здраве. Известно е, че някои хора са алергични към синтетичните материи и поради това избират облекла от естествени тъкани. Ето защо е важно тази информация да бъде коректна и представена на вниманието на клиента преди той да е взел решението си за покупка.

 

Оттук нататък търговецът няма да има право да прилага тази практика в бъдеще. Освен това той ще бъде санкциониран и с глоба, която съгласно Закона за защита на потребителите в тези случаи може да достигне до 30 000 лв.

 

 

trud.bg

Коментари

Новини Варна